O nás

KUCHYNĚ

Posouváme hranice kuchyně

Dnešní architektonické trendy, s ohledem na změnu životního stylu, přestaly vytlačovat kuchyni na okraj bytu, ale začleňují ji do středu obytných prostor, aby mohla být rodina stále pohromadě. Toto řešení přináší mnoho praktických výhod. Možná však při zařizování narazíte na problém, jak dohromady sladit kuchyni, jídelnu i obývací pokoj, aby společně vytvořily atmosféru pravého domova. Přenechejte své starosti nám. Díky rozšířené nabídce sortimentu nábytku máme dost nápadů i praktických řešení pro vaše bydlení.

Každou kuchyni řešíme individuálně

Propracovaná elegance

Váš prostor je pro nás výzvou

Záruka 24 měsíců

intervio

Vestavné skříně

Vestavné skříně

Vestavné skříně jsou stejně individuální záležitost jako kuchyně. Pokud vám mají dlouho a dobře sloužit, měli byste vědět, jak je budete využívat. Podle množství a druhů věcí, které má skříň pojmout, navrhneme ty správné proporce a vzhledem k nim i počet dveří pro snadný přístup a optimální přehlednost. Použité materiály sladíme s ostatním nábytkem v bytě, případně doplníme zrcadlem nebo sklem.

Vyrobíme vám vestavnou skříň přesně podle vašich potřeb. Překvapí vás široká škála funkčních doplňků a vnitřního vybavení, které si můžete dopřát. V našich studiích vám v aktuálním katalogu doplňků pomohou s výběrem toho nejpraktičtějšího vybavení. Ve vaší skříni se už nic neztratí ani nepomačká. Dejte svým věcem řád!
intervio

Jak to u nás probíhá

1 .

Nezávazná poptávka

2.

Zaměření, 3D návrh

3.

Instalace

Nejste ničím omezeni. Můžete mít cokoli, v čem se cítíte dobře, a co vám činí radost. Vyberte si materiál, povrchovou úpravu i barvu. Nenechte si diktovat, ale tvořte si svůj vlastní svět sami.

Historie značky KORYNA

jsme značka zakládající si na tradici
 • 1856

  Počátky

  Historie továrny v Koryčanech začíná v roce 1856, kdy německý podnikatel Michael Thonet dal vystavět závod na výrobu ohýbaného nábytku, který byl prvním svého druhu v Evropě.

  Již v roce 1857 produkovala továrna výrobky z ohýbaného bukového dřeva, a to židle, další různý sedací nábytek, houpací křesla.
 • 1926

  Vznik a. s.

  V roce 1926 vznikla "Akciová společnost THONET-MUNDUS" se sídlem v Curychu.

  Později tento podnik přesídlil do Prahy. Název firmy byl doplněn pouze na "THONET-MUNDUS, Československé továrny na nábytek z ohýbaného dřeva, akciová společnost".
 • 1946

  Poválečné odbobí

  V roce 1946 byl ustaven "Národní podnik THONET" s podnikovým ředitelstvím v Praze. Závod Koryčany byl začleněn do nového podniku "Spojené UP závody, centrální ředitelství Brno".

  V roce 1953 se stal kombinát Koryčany samostatným podnikem se svým podnikovým ředitelstvím, nadále mu podléhaly provozy Halenkov, Velké Karlovice, Uh. Brod a Rohatec.
 • 1958

  Začlenění

  Začátkem roku 1958 byl koryčanský podnik začleněn pod nový podnik UP závody n.p. Bučovice. V tomto podniku byl již jedním ze 6 závodů bez dalších provozoven. V tomto spojení setrval koryčanský závod až do roku 1990.
 • 1990

  Současnost

  V roce 1990 se závod osamostatnil a vznikl tak podnik s názvem KORYNA s.p. (KORYčanský NÁbytek). V roce 1993 byl závod zprivatizován a od této doby nesl název KORYNA spol. s r.o.

  V roce 1997 se firma KORYNA spol. s r.o. transformovala na KORYNA nábytek, a.s. s kmenovým jměním 850 mil.Kč.
 • 2022

  Budoucnost

  My trendy nesledujeme. My je vytváříme.